Numery alarmowe

998

112

Licznik odwiedzin


Wizyt dziś:15
Wizyt wczoraj:39
Ten miesiąc:965
Ogólnie wizyt:76434
Max. dziennie:1074
GALERIA

W dniu 07/08-02-2018 Młodzież MDP Puck spędziła noc w Straży.

Podczas pobytu w Remizie młodzież miała różne zadania w swoich grupach

o godzinie 18.24 Dowódca drużyny otrzymał meldunek zadaniowy, który

zawierał następujące informacje:

  • Zaginął mężczyzna z Domu Pomocy Społecznej w Pucku, który wyszedł z miejsca pobytu.
  • Mężczyzna ubrany w dres koloru pomarańczowego widziany był ostatnio w okolicach portu rybackiego w Pucku.

Drużyna podzieliła się na dwie grupy i rozpoczęto przeszukiwania pasa plaży wzdłuż zatoki w kierunku rzeki Płutnicy. Utrudnieniem akcji poszukiwawczej były duże opady śniegu i silny mróz ok.-10⁰ C. Po godzinie szukania zaginionego pensjonariusza DPS znaleziono nad brzegiem zatoki puckiej. Mężczyzna był w stanie wyziębieni, miał złamaną prawą kończynę dolną oraz złamaną lewą rękę w okolicach łokcia.

Opis akcji ratunkowej

Natychmiast zawiadomiono służby ratownicze na Tel 112. Na miejsce znalezienia pierwsza przybyła Straż Pożarna udostępniając młodym strażakom deskę ratowniczą i torbę medyczną R1, która to wykorzystana była do dalszych czynności ratowniczych. Po chwili znalezionego mężczyznę zabrano do miejscowego szpitala w Pucku. Drużyna udała się do swojej remizy w celu kontynuacji wyznaczonych zadań.

Godzina 23.50 ALARM

Pali się skład drewna opałowego na terenie OSP w Pucku. Zaalarmowana drużyna MDP po ocenie zagrożenia przystąpiła do akcji gaśniczej rozwijając linie gaśniczą od miejscowego hydrantu. Przy temperaturze -14̊̊⁰ C hydrant był zamarznięty i poszukiwano innego zasilania. W pomieszczeniu garażowym był czynny kran czerpalny z którego noszono we wiaderkach 2 lit.wodę do hydronetki, która była ustawiona w pobliżu palącego się składu drewna . Pożar ugaszono po 45 min. Następnie zwinięto sprzęt i wszyscy udali się na nocny wypoczynek.

08-02-2018 godz.8.00 Pobudka

Zaprawa poranna, wspólne śniadanie, podsumowanie nocnych ćwiczeń. Godz. 14.00 Obiad w jednostce, szkolenie z tematu pożar i jego zagrożenie. O godz. 17.00 zmęczona Młodzież udała się do swoich miejsc zamieszkania.

Galeria zdjęć nocnych.