Numery alarmowe

998

112

Licznik odwiedzin


Wizyt dziś:4
Wizyt wczoraj:14
Ten miesiąc:887
Ogólnie wizyt:76356
Max. dziennie:1074

W dniach 30.5.2019 do 02.06.2019 Młodzież z naszej jednostki uczestniczyła na obozie szkoleniowym w Białogórze. W programie były szkolenia CTIF, ścieżka przyrodnicza u leśników, ćwiczenia gaszenia lasu, oraz wspólne zabawy

Uroczystość składała się z dwóch części.

I część to uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków MDP przy OSP Puck.

W II części odbyła się Akademia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku z udziałem członków OSP Puck i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Pucku.

Cała uroczystość odbyła się na Starym mieście Pucka.

Zapraszamy do galerii

W dniu 30.05.2018 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się na Starym Rynku w Pucku.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla strażaków naszej drużyny MDP.
 
Srebrną odznakę MDP otrzymała:
 • dh Joanna Wewiórowska
Brązowe odznaki MDP otrzymali :
 • dh Krzysztof Grapp
 • dh Jan Kropidłowski
 • dh Tomasz Grzenkowicz
 
Ponadto wyróżnienie EKSAMPLES  PATRII otrzymali :
 • dh Agnieszka Wewiórowska
 • dh Konrad Grzenkowicz
 • dh Aleksandra Okroj
 • dh Wiktoria Dopke
 • dh Michał Godlewski
 • dh Jakub Juszczak
 • dh Kordian Łuczyński
 • dh Teresa Ginter

W dniu 07/08-02-2018 Młodzież MDP Puck spędziła noc w Straży. Podczas pobytu w Remizie młodzież miała różne zadania w swoich grupach o godzinie 18.24 Dowódca drużyny otrzymał meldunek zadaniowy, który zawierał następujące informacje:

 • Zaginął mężczyzna z Domu Pomocy Społecznej w Pucku, który wyszedł z miejsca pobytu.
 • Mężczyzna ubrany w dres koloru pomarańczowego widziany był ostatnio w okolicach portu rybackiego w Pucku.

Drużyna podzieliła się na dwie grupy i rozpoczęto przeszukiwania pasa plaży wzdłuż zatoki w kierunku rzeki Płutnicy. Utrudnieniem akcji poszukiwawczej były duże opady śniegu i silny mróz ok.-10⁰ C. Po godzinie szukania zaginionego pensjonariusza DPS znaleziono nad brzegiem zatoki puckiej. Mężczyzna był w stanie wyziębieni, miał złamaną prawą kończynę dolną oraz złamaną lewą rękę w okolicach łokcia.

Opis akcji ratunkowej

Natychmiast zawiadomiono służby ratownicze na Tel 112. Na miejsce znalezienia pierwsza przybyła Straż Pożarna udostępniając młodym strażakom deskę ratowniczą i torbę medyczną R1, która to wykorzystana była do dalszych czynności ratowniczych. Po chwili znalezionego mężczyznę zabrano do miejscowego szpitala w Pucku. Drużyna udała się do swojej remizy w celu kontynuacji wyznaczonych zadań.

Godzina 23.50 ALARM

Pali się skład drewna opałowego na terenie OSP w Pucku. Zaalarmowana drużyna MDP po ocenie zagrożenia przystąpiła do akcji gaśniczej rozwijając linie gaśniczą od miejscowego hydrantu. Przy temperaturze -14̊̊⁰ C hydrant był zamarznięty i poszukiwano innego zasilania. W pomieszczeniu garażowym był czynny kran czerpalny z którego noszono we wiaderkach 2 lit.wodę do hydronetki, która była ustawiona w pobliżu palącego się składu drewna . Pożar ugaszono po 45 min. Następnie zwinięto sprzęt i wszyscy udali się na nocny wypoczynek.

08-02-2018 godz.8.00 Pobudka

Zaprawa poranna, wspólne śniadanie, podsumowanie nocnych ćwiczeń. Godz. 14.00 Obiad w jednostce, szkolenie z tematu pożar i jego zagrożenie. O godz. 17.00 zmęczona Młodzież udała się do swoich miejsc zamieszkania.

 

Galeria zdjęć nocnych

logoZARZĄD OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W PUCKU

serdecznie zaprasza wszystkich członków OSP w Pucku na ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE za 2017 rok, które odbędzie się 19 stycznia 2018 r o godz. 18.00 w siedzibie OSP w Pucku.

Na walnym zebraniu obowiązuje mundur wyjściowy ze sznurem galowym.

Więcej…

Więcej artykułów…

Ciekawe strony

miasto puck

psp

zosp